Región Liptova


Liptov Lodge sa nachádza v severnej časti Slovenska, v obci Bodice, len 5 km južne od Liptovského Mikuláša. Liptovský je obklopený najvyšším horami na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry, Chočské vrchy zo severu, Nízke Tatry z juhu a Veľká Fatra zo západu. Najdlhšia rieka na Slovensku Váh preteká Liptovom a napĺňa dôležitú vodnú nádrž Liptovská Mara.
Na Liptove sa nachádzajú dva národné parky s najvyšším stupňom ochrany, a to Tatranský národný park a Národný park Nízke Tatry. Pozrite sa prosím AKO K NÁM pre naplánovanie Vašeho pobytu.
Na Liptove si máte možnosť vybrať z mnohých celoročných aj sezónnych aktivít - pozrite podrobne rozpísané AKTIVITY. Región je veľmi dobre známy vďaka Chopku s najväčším, najrozvinutejším a najobľúbenejším lyžiarskym strediskom na Slovensku Jasná Nízke Tatry. Hneď pod Chopkom sa nachádzajú Demänovské jaskyne a spomínaná vodná nádrž Liptovská Mara pre rekreačné využitie.

O Liptov Lodge


Liptov Lodge je postavený na pozemku, kde pôvodne stál rodinný dom z 30-tych rokov s hospodárskymi budovami (drevárňou, maštaľou a stodolou postavených k chovu hospodárskych zvierat) v tvare písmena L.
V roku 2015 kúpili Ida (Slovenka) a Andy (Ír) danú nehnuteľnosť so zámerom vytvoriť z nej miesto pre oddych a zábavu pri využívaní aktivít, ktoré región Liptova ponúka. Asanácia a výstavba Liptov Lodge začala na jar roku 2016. Od samého začiatku sa výstavba niesla v znamení obrovského nasadenia nového majiteľa. Tradičný ručne opracovaný stavebný kameň a lemovanie z pôvodných pálených tehiel získaných z pôvodných budov, ktoré stáli na pozemku, je jediný svojho druhu a jedinečný v rámci Slovenska. Liptov Lodge je postavený z energeticky úsporného materiálu, hrubej vonkajšej izolácie, a dubových okien a dverí z trojskla. Vo výsledku je preto veľmi energeticky úsporný a šetrný k životnému prostrediu. Celková výstavba je plánovaná do troch fáz rozložených do 3 kalendárnych rokov. Dokončenie fázy 1 a 2 (Lodge a Cabin) koncom roku 2017 nasleduje fáza 3 (kompletná renovácia a výstavba rodinného domu) s dátumom dokončenia koncom roku 2018.
Liptov Lodge je ideálne situovaný len 2 minúty jazdy autom od hlavného koridoru do Jasnej, napriek tomu však v tichej dedinke Bodice, s prvou doloženou písomnou zmienkou už z roku 1283.
Štýlovosť a útulnosť Liptov Lodge v kombinácií s írsko-slovenskou pohostinnosťou Vašich hostiteľov robí Liptov Lodge tým pravým miestom k vychutnaniu Vašej dovolenky počas celého roku.

Fotografie pôvodného rodinného domu s hospodárskymi budovami pred asanáciou a výstavbou.